Obecní knihovna

Obecní knihovna

Místní knihovna

Na přelomu ledna a února 2014 byla naše knihovna přestěhována z 1. patra Obecního úřadu do nově opravené bývalé zasedací síně v přízemí budovy úřadu. Získali jsme tak větší a světlejší prostory. Starší návštěvníci knihovny, ale i ostatní velmi uvítali, že již nemusí chodit po točitých schodech do patra. V knihovně je velmi příjemné prostředí. V nové, větší místnosti je nově obložený strop s moderním osvětlením, nově položená podlaha, nové dveře a nová okna se zatemněním v oranžové barvě, které velmi pěkně ladí s barevnými stěnami místnosti. Knihovna je vybavena novým nábytkem, především novými regály na knihy, dvěma velkými stoly pro počítače a půjčování knih. Máme i více stolů a židlí. Návštěvníci knihovny tak mohou v knihovně posedět a prolistovat si knihy nejen krásné literatury, ale i odborné, naučné literatury v rámci našich možností. Rovněž mohou využít počítač napojený na internet s tiskárnou a kopírkou. Už od roku 2005 spolupracujeme s Regionálním oddělením Městské knihovny v Boskovicích. Na začátku března máme dovezené nové knihy z výměnného fondu (asi 250 knih), čtenáři tak mají možnost vypůjčit si nové tituly z dětské literatury (leporela, zábavnou a naučnou literaturu), beletrii – romány pro dívky a ženy, detektivky a literaturu faktu, knihy s válečnou tematikou a také tituly s náměty pro rukodělné činnosti.

V loňském roce proběhla elektronizace knižních jednotek. Knihy jsou zaregistrovány v počítači, postupně v letošním roce budeme tisknout nové průkazy čtenáře a přejdeme na elektronické půjčování knih. Tak jako v předcházejících letech, i v roce 2014 se knihy půjčují bez poplatku.

Při revizi v minulém roce bylo z knihovního fondu vyřazeno na 300 knih a tyto knihy si budou moci čtenáři během měsíce února rozebrat bez náhrady.

K 31. 12. 2012 máme v knihovně 4 300 knih. Knižní fond je každoročně obohacen o nově zakoupené knihy dle zájmu čtenářů a 2× do roka máme z Regionální oddělení Knihovny Boskovice zapůjčeno v průměru kolem 300 knih.

Pokud je to možné, snažíme se čtenářům přes toto regionální oddělení vypůjčit i knihy povinné mimočítankové četby pro žáky základních i středních škol, tedy takové svazky, které nejsou v našem knihovním fondu. Je možné využít i meziknihovní výpůjční služby v rámci knihoven na území celého státu, ale tato služba je placená. Ceník těchto služeb bude vyvěšen v naší knihovně na novém výpůjčním řádu pro rok 2012.

V minulém roce byl velký zájem hlavně o „ženské" romány, dětské knihy, leporela, potom o detektivky a stále také stoupá zájem o válečnou literaturu a knihy z místního regionu.

Odkaz na online katalog:

jeho adresa je https://boskovice.tritius.cz/…ary/benesov/

Provozní doba:

úterý od 17.00 hod. do 18.00 hod

pátek od 17.00 hod. do 18.30 hod

Adresa

Obecní úřad Benešov
místní knihovna
Benešov č. 122
679 53

Telefon, fax

516 467 324

E-mail

knihovna@benesov-u-boskovic.cz

  Prosím čekejte...